Vježbanje po kišnom vremenu
Bitno je imati pravi pristup i dovoljnu motivaciju. To se posebice odnosi na trčanje.
Vježbanje po kišnom vremenu
Bitno je imati pravi pristup i dovoljnu motivaciju. To se posebice odnosi na trčanje.
Što odjenuti za trčanje
Prioritet je odjeća. Mora vas održati toplima i mora dovoljno disati kako biste izbjegli pregrijavanje. Obično se tijekom trčanja brzo zagrijete. Zbog toga je dobro odjenuti se slojevito kako biste tijekom trčanja mogli skinuti višak odjeće i vezati je oko struka ili se prije izlaska iz kuće ili pokraj auta zagrijte s nekoliko vježbi kako ne biste morali na sebi nositi mnogo odjeće. Možete izgubiti i do 30% tjelesne topline ako ne zaštitite glavu. To znači da morate nositi kapu, a ne zaboravite niti na vrat.
Nadoknadite tekućinu
Još jedna razlika između trčanja po toplom i po hladnom vremenu jest tekućina. Tijelo pri vježbanju prirodno gubi tekućinu i pri hladnom vremenu, iako to toliko ne primjećujete. Taj se efekt pojačava kada udišete hladan zrak.
Disanje kroz nos sprječava da se sluznica nosa i grla isuši, pomažući u sprječavanju iritacija i prehlada. Stoga prilagodite brzinu trčanja kako biste mogli disati kroz nos, a ne kroz usta. To je najbolji način kako zagrijati dah i održati ga vlažnim.
Topla povrtna juha koja sadržava važne vitamine i minerale pomoći će vam nakon vježbanja da održite dobru ravnotežu.
Trčanje uz bandaže
Sve u svemu, kad trčite zimi, trebali biste vjerovati svojoj intuiciji. Budite pozorniji kada trčite kako biste bolje primijetili površine prekrivene snijegom. Ne riskirajte da se ne poskliznete i uvijek izbjegavajte zaleđene površine.
Vaši zglobovi, ligamenti i leđa bit će vam zahvalni. Hansaplast učvrsna bandaža za zglob ruke dobra je opcija u slučaju slabijih zglobova ruku. Težite konzistentnosti, a ne ekstremima. Kada temperatura padne ispod 12 °C, šetnja na svježem zraku bolja je od trčanja.