1. Kako se nastaje žulj?
Žuljevi se često pojavljuju na mjestima na kojima je koža dulje vremena izložena pritisku i trenju, na primjer pri bavljenju sportom ili nošenju novih cipela. Pritisak i trenje izazivaju gornji sloj kože (epidermu) da se miče iznad sloja koji je ispod nje. Formira se prostor između ta dva sloja kože, tekućina se izlijeva u njega te tako nastaje žulj.
2. Kako najbolje tretirati žuljeve?
3. Smijem li probušiti žulj? Što ako je žulj slučajno puknuo?
Žulj se ne bi smio bušiti budući da ga ovojnica štiti od infekcije. Ako je žulj probušen, ostatak kože iznad njega se ne smije odstraniti. U oba slučaja, važno je zaštiti ranu od vanjskih utjecaja i onečišćenja. Područje žulja bi se trebalo pažljivo očistiti i osušiti prije stavljanja flastera. Ako je žulj otvoren preporučamo dodatnu dezinfekciju područja. Hansaplast Foot Expert SOS flasteri za žuljeve svojom hidrokoloidnom tehnologijom trenutno smanjuju bol i stvaraju optimalnu sredinu za brže zarastanje rane. Za vrijeme zarastanja, žulj je sigurno prekriven i zaštićen od prljavštine i bakterija.
4. Smijem li koristiti kremu ispod Hansaplast Foot Expert SOS flastera za žuljeve?
Ne, ne preporučamo uporabu ikakve masti, kreme ili drugih proizvoda ispod flastera jer bi to moglo smanjiti djelovanje flastera i njegovog samoljepljivog svojstva.
5. Koliko često trebam zamijeniti SOS flaster za žulj?
Hansaplast Foot Expert SOS flaster za žuljeve svojom hidrolokidnom tehnologijom stvara optimalno vlažnu sredinu za brže zacijeljivanje rane. Da ne biste ometali proces zacijeljivanja, osim ako nije došlo do infekcije, flaster bi se trebao držati nekoliko dana na svom mjestu te se zamijeniti tek kada se sam odlijepi.